środa, 6 lutego 2013

Wielki Post: Tylko Bóg jest idealny

Wiele osób by powiedziało że Boże Narodzenie to największe święto. Jednak ważniejsze są święta wielkanocne, bo wtedy wspominamy jak Jezus Chrystus umarł na krzyżu, wybawił nas od zguby wiecznej, pokonał szatana i zmartwychwstał aby nas zbawić i odkupić za nieposłuszny grzech pierwszych ludzi, Adama i Ewy.

Przygotowanie do Wielkanocy to Wielki Post. Wzywa nas do wstrzemięźliwości: do niejedzenia mięsa, do wyrzeczenia się swoich przyjemności, potrzeb. Jest to dla oczyszczenia duszy i ciała od grzechów i niepotrzebnych brudów. Możemy np. nie jeść słodyczy, a dorośli nie piją alkoholu, nie chodzą na imprezy.

Ale najlepszy sposób na pozbycie się tego co w nas brudne to spowiedź i szczera pokuta. Ministranci muszą się spowiadać jak inni ludzie, bo nie ma ludzi bez grzechów. Tylko Bóg jest idealny. Ja chodzę do spowiedzi do mojego animatora, ks. Piotra, a jak on nie może to do księdza proboszcza. Czuję potrzebę żeby się wyspowiadać, wyznać moje grzechy i poprawić te błędy które popełniam. Chcę też przeprosić Pana Boga że ciągle upadam i nie potrafię iść prostą drogą którą On wskazuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz